5 powodów dlaczego warto wybrać drewniane zabawki na prezent

Minęło trochę czasu od momentu kiedy drewniane zabawki plątały się po Twoim dziecięcym pokoju i innych zakamarkach. Obecnie dużą popularnością cieszą się zabawki zaawansowane technologicznie, gadżety zajmujące czas czy też gry komputerowe. Są jednak takie zabawki, która nigdy nie wyjdą z mody a ich popularność jest ponadczasowa. Są to drewniane zabawki, które kiedyś kochałeś jako dziecko. Wytrzymałe, ponadczasowe i po prostu piękne! Jeżeli jednak potrzebujesz więcej argumentów, aby wybrać drewniane zabawki, oto nasze 5 powodów dlaczego warto:

Domek dostępny tutaj: http://bit.ly/2ncy69P

1. ZNACZNIE TRWALSZE NIŻ PLASTIKOWE ZABAWKI

Czy widziałaś kiedykolwiek jak maluch ostrożnie umieszcza ulubioną zabawkę z powrotem w pudełku z zabawkami? Nie?! My też nie. Zamiast tego możesz znaleźć je rozrzucone po całej podłodze w salonie, ukrywając się w ogródku, pomiędzy poduszkami na kanapie czy też w szafie z ubraniami. Możemy starać się zwracać uwagę dziecku gdzie odkłada swoje zabawki, albo kupić takie które wytrzymają każde warunki. Tam, gdzie plastikowe zabawki łamią się lub pękają, drewniane zabawki radzą sobie wzorowo. Dzięki temu ich zużycie jest znacznie dłuższe przez co mogą stać się idealnym prezentem na całe życie.

Pchacz drewniany dostępny tutaj: http://bit.ly/2oRlSnf

2. DREWNIANE ZABAWKI SĄ BEZPIECZNIEJSZE NIŻ PLASTIKOWE

Zastanawiałaś się kiedyś ile rocznie dziecko dostaje zabawek? Jest ich bardzo dużo, prawda? Są ważną częścią rozwoju dziecka, jednocześnie mając tak wiele zabawek na wyciągnięcie ręki warto pamiętać o bezpieczeństwie. Często w zabawkach występują szkodliwe substancje które uaktywniają się przy dłuższym użytkowaniu. Naturalne zabawki wykonane z drewna nie stanowią takiego zagrożenia jak w przypadku zabawek syntetycznych. Niejednokrotnie plastikowe zabawki zawierają zbiór substancji, które mogą spowodować więcej niebezpieczeństw niż są warte. Oferowane przez nasz sklep drewniane zabawki edukacyjne wykonane są z najwyższej jakości drewna, posiadają certyfikat CE oraz EN-71 i przeszły rygorystyczne testy dzięki którym masz pewność że są bezpieczne. Zabawki na roczek, dla 2 latka lub 3 latka? Wszystko znajdziesz w jednym miejscu. Zapewnij swojemu bobasowi wspaniałą zabawę, a sobie chwilę wytchnienia.

Kostka dostępna tutaj: http://bit.ly/2obVhAY

3. EDUKACJA, KREATYWNOŚĆ PRZEZ ZABAWĘ

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Ogromną zaletą drewnianych zabawek nad plastikowymi jest ich edukacja, sensoryczność oraz kreatywność. Zabawki plastikowe często mają więcej funkcji np. efekty świetlne, dźwiękowe przez co są w stanie zainteresować dziecko ale nie pobudzić jego wyobraźnie czy wykorzystać kreatywność do zabawy. Rozbudź w dziecku naturalną ciekawość i pomóż mu rozwijać zdolności motoryczne, umiejętności rozwiązywania problemów, koordynację ruchową, umiejętności społeczne i wiele więcej!

Kuchnia dostępna tutaj: http://bit.ly/2o6V2HC

4. DBAJ O ŚRODOWISKO

Kolejną pozytywną cechą drewnianych zabawkach jest to, że są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. W świecie gdzie toniemy od plastikowych reklamówek i od wszechobecnego plastiku warto zrobić coś dla środowiska wybierając bardziej przyjazną opcję. To świetny sposób, aby już od najmłodszych lat dziecko dbało o środowisko, gdyż plastikowe zabawki prawie nigdy się nie rozkładają a ich ponowne przetworzenie często jest niemożliwe. Zabawki drewniane które znajdziesz w naszym sklepie są ekologiczne dzięki czemu dbasz i chronisz środowisko dla przyszłych pokoleń.

Kolejka dostępna tutaj: http://bit.ly/2nf7ncL

5. ZABAWKI Z POKOLENIA NA POKOLENIE

Drewniane zabawki to prezent który będzie towarzyszył dziecku przez długie lata, a kiedy już dorośnie wróci wspomnieniami do tych beztroskich chwil. W odróżnieniu do plastikowych krótkotrwałych zabawek które zazwyczaj kończą w koszu, drewniane zabawki są ponadczasowe. Ponadto zabawki te mogą być przekazywane młodszemu rodzeństwu a nawet z pokolenia na pokolenie. Drewniany domek dla dzieci, pchacz, kostka edukacyjna, kuchnia a może kolejka? Wszystkie te zabawki przetrwają z pewnością na długie lata.