Krzesełko do karmienia: jakie wybrać?

Krzesełko do karmienia, to gadżet niezbędny w momencie, gdy dziecko rozpoczyna przygodę z poznawaniem nowych smaków. Warto zastanowić się nad ważnymi aspektami przed dokonaniem zakupu krzesełka do karmienia. Możemy znaleźć na rynku wiele modeli krzesełek.

Najprostsze krzesełka do karmienia dla niemowląt kosztują w granicach 100 zł (zobacz).Jednak takie modele posiadają pojedynczą funkcję, czyli służą jedynie do karmienia. Warto zainwestować w krzesełko, które posiada więcej funkcji. Krzesełka do karmienia za około 300 zł spełniają również funkcję leżaczka (zobacz), lub może być później wykorzystywane jako krzesełko ze stolikiem dla starszego dziecka (zobacz). Taka inwestycja służy przez dłuższy czas a dobra jakość pozwoli na to, aby używanie takiego krzesełka przechodziło na kolejne dzieci, lub do odsprzedaży, gdy nie będzie już potrzebne. Wszystkie krzesełka posiadają pasy zabezpieczające regulowane, co poprawia bezpieczeństwo użytkowania.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu krzesełka do karmienia dla naszego dziecka?

Stelaż krzesełka do karmienia

Stelaż, to konstrukcja, na której opiera się krzesełko do karmienia. Może być zarówno metalowe lub plastikowe. W celu ułatwienia przenoszenia mebelka stelaż powinien być lekki. Ważne, aby krzesełko się składało, co ułatwi jego przechowywanie i transport. Stelaż powinien być stabilny i wyważony, aby dziecko było bezpieczne. W każdym krzesełku umieszczony jest podnóżek, aby dziecko wygodnie mogło oprzeć nogi podczas posiłku.

Pokrycie krzesełka do karmienia

Jak się można domyślać, pokrycie krzesełka powinno być z takiego tworzywa, które można łatwo umyć mokrą ściereczką i na którym nie zostaną żadne plamy.

Blat krzesełka do karmienia

Blat krzesełka jest najczęściej szerokim stolikiem z miejscem na kubek oraz z bokami lekko podwyższonymi, tak aby dziecko nie mogło zrzucać jedzenia na ziemię. Możliwość zdejmowania blatu pozwala na dosunięcie dziecka do stołu, dzięki czemu może jeść z resztą rodziny, gdy będzie odpowiednio duży. Szeroki blat będzie przydatny nie tylko do jedzenia, ale np. do rysowania w pozycji bezpiecznej.

Krzesełko do karmienia na kółkach

Nie każdy model posiada taką funkcję, jednak warto się pochylić nad takim modelem, gdyż w znacznym stopniu kółka ułatwiają transport dziecka bez konieczności wyjmowania go z krzesełka. Kółka posiadają blokady, tak, aby dziecko samodzielnie się nie przesuwało i było w pełni bezpieczne.

Więcej modeli i opcji kolorystycznych do zobaczenia w naszym sklepie: